Zmiana sposobu autoryzacji transakcji internetowych.


Od 8 grudnia zmienia się metoda autoryzacji płatności kartą debetową za zakupy internetowe dla posiadaczy Konta Firmowego. Podczas uwierzytelniania transakcji otrzymasz SMS z linkiem do logowania do systemu bankowości elektronicznej Citibank® Online aby autoryzować transakcję.Jak wygląda nowy sposób autoryzacji?


Jak wygląda nowy sposób autoryzacji?


  1. Płacąc za zakupy w Internecie, wybierz kartę jako metodę płatności i wpisz jak dotychczas wymagane dane z karty. Na kolejnym ekranie płatności pojawi się informacja odnośnie sposobu autoryzacji oraz szczegóły transakcji.
  2. Zgodnie z wyświetloną na ekranie instrukcją, na numer telefonu zapisany w systemie Banku, otrzymasz SMS z linkiem do strony uwierzytelniającej. Kliknij w link znajdujący w treści SMS – zostaniesz przekierowany do strony logowania Citibank® Online.

    UWAGA! Linku można użyć tylko raz. Ponowne kliknięcie skutkuje automatycznym odrzuceniem transakcji.
  3. Sprawdź szczegóły transakcji, wprowadź na telefonie dane logowania do Citibank® Online i kliknij „Dalej”. UWAGA! Pamiętaj, że aby uwierzytelnić transakcję płatniczą kartą do konta firmowego musisz podać nazwę użytkownika i hasło do konta firmowego.
  4. Następnie otrzymasz drugi SMS – z jednorazowym kodem służącym do autoryzacji transakcji. Na ekranie telefonu, pojawi się pole do wpisania –kodu – pierwsze 6 znaków z kodu SMS będzie już uzupełnione. Wpisz ostatnie 6 znaków z kodu otrzymanego w SMS w dedykowanym polu i kliknij „Autoryzuj”.
  5. Autoryzacja została zakończona.

Jakich transakcji dotyczy zmiana?
Jakich transakcji dotyczy zmiana?


Zmiana sposobu autoryzacji dotyczy wszystkich płatności za zakupy internetowe dokonanych za pomocą karty debetowej do Konta Firmowego. Pozostałe transakcje internetowe – np. przelewy będą autoryzowane za pomocą dotychczasowej metody – jednorazowym kodem SMS, bez konieczności logowania do Citibank® Online.


Najczęstsze pytania

Informujemy, że strony Banku Handlowego w Warszawie S.A. wykorzystują pliki cookies do poprawnego działania serwisu Citibank Online, zbierania danych behawioralnych umożliwiających optymalizację stron oraz w celach marketingowych. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej.