Celem programu jest poprawa dostępu do informacji publikowanej w formie drukowanej i w sieci Internet wśród osób niewidomych i słabo widzących poprzez podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności w zakresie obsługi sprzętu komputerowego i oprogramowania w tej grupie użytkowników.
Adresatami projektu są osoby niewidome i słabo widzące, korzystające z komputerów.
Dotacja przeznaczona na pokrycie kosztów związanych ze stworzeniem podręcznika.
Efektem realizacji projektu jest witryna internetowa, która daje możliwość pobrania przez niewidomych dwóch nieodpłatnych podręczników, które podniosą ich poziom wiedzy, umiejętności i świadomość w zakresie dostępu do informacji z wykorzystaniem udźwiękowionego komputera PC.
Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci - 55.000 zł z przeznaczeniem na dofinansowanie projektu: Program wspierania rozwoju uczniów wybitnie uzdolnionych z całej Polski.
Cele programu to zwiększenie szans pełnego rozwoju wybitnie uzdolnionym uczniom, wyrównanie szans rozwoju uczniom ze środowisk mniej sprzyjających rozwojowi, oraz promocja zainteresowań naukowych i artystycznych.
Adresatami projektu są uczniowie z całej Polski, którzy mają znaczące osiągnięcia i chcą pracować nad swoim rozwojem. Uwzględnione zostaną uwarunkowania środowiskowe ich osiągnięć.
Dotacja przeznaczona na pokrycie kosztów udziału uczniów w zajęciach organizowanych przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci.
Efektem projektu będzie zapoznanie wybitnie uzdolnionych uczniów z nowoczesnym warsztatem badawczym, najlepszymi placówkami badawczymi, najwybitniejszymi ludźmi polskiej nauki i kultury.


