Aktualności
Fundacja Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga
29 maja 2014
Dzień Dziecka w Muzeum Powstania Warszawskiego


31 maja Muzeum Powstania Warszawskiego wspólnie z Fundacją Kronenberga przy Citi Handlowy organizuje piknik rodzinny "Na warszawskim podwórku" przeznaczony dla dzieci i ich opiekunów. Uczestnicy imprezy będą mogli wziąć udział w zajęciach plastycznych i edukacyjnych, prowadzonych przez wolontariuszy Citi , spróbować domowych wypieków, a także poznać gry i zabaw z czasów, kiedy nie było jeszcze internetu.

Piknik rozpocznie się o godzinie 11:00, w najbliższą sobotę 31. maja, w Parku Wolności znajdującym się na terenie Muzeum Powstania Warszawskiego. Na uczestników czeka wiele atrakcji. Będą mogli dowiedzieć się w co bawili się ich dziadkowie, poznać takie gry jak "dwa ognie", "zbijany", "klasy" i wiele innych. Ponadto wolontariusze Citi poprowadzą zajęcia plastyczne m.in. malowanie symboli Warszawy. Każdy uczestnik będzie mógł również spróbować domowych ciast przygotowanych przez organizatorów. Piknik potrwa do godziny 14:00.

Piknik rodzinny w Muzeum Powstania Warszawskiego to jedna z pierwszych inicjatyw wolontarystycznych, które będą realizowane aż do 5 lipca w ramach obchodów Światowego Dnia Citi dla Społeczności. W tym roku zostanie zrealizowanych ponad 160 projektów społecznych na terenie całej Polski.

Program Wolontariatu Pracowniczego Citi został uruchomiony w 2005 roku. Bank inspiruje swoich pracowników do dzielenia się wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami przy realizacji różnorodnych przedsięwzięć społecznych.

Jednym z najważniejszych projektów, prowadzonych w ramach Programu Wolontariatu Pracowniczego Citi jest Światowy Dzień Citi dla Społeczności. Jest to ogólnoświatowy projekt Citi, realizowany corocznie, w ramach którego pracownicy Banku, wraz z rodzinami, przyjaciółmi i znajomymi, starają się rozwiązać konkretne problemy występujące w bliskich im społecznościach. W 2013 roku w działania w ramach Światowego Dnia Citi dla Społeczności wolontariusze Citi wraz ze znajomymi i rodzinami zaangażowali się 1810 razy, realizując 132 projekty, skierowane do ponad 17 000 potrzebujących z 14 województw w Polsce.

Jak co roku większość projektów realizowana jest z inicjatywy wolontariuszy, którzy samodzielnie znajdują odbiorców pomocy i planują działania na ich rzecz. W ramach konkursu "Wolontariusz na Bank" mogli oni zgłaszać projekty społeczne. Najlepszym spośród nich zostały przyznane granty na pokrycie kosztów związanych z realizacją projektów, a wolontariusze otrzymają także niezbędne wsparcie w kwestiach formalnych i logistycznych.