Możliwości rozwoju

W Citi jest tyle ścieżek kariery, ilu jest ludzi. Każdy sam decyduje, jak będzie wyglądała jego własna, a możliwości są niezliczone. Nie sposób prosto opisać możliwości rozwoju kariery w jednym zgrabnym dokumencie, dlatego zdecydowaliśmy się przedstawić parę przykładowych historii naszych pracowników, którzy zaczynali swoją przygodę z Citi od programów rozwojowych lub od pozycji typu entry level.

Babar

Moja przygoda z Citi rozpoczęła się w 2002 roku, kiedy ukończyłem swoją magisterkę z informatyki - zajmując pierwszą lokatę. Dołączyłem do Citi jako stażysta na dwa miesiące przy projekcie związanym z Oracle i od tego momentu nie było już odwrotu. Miałem okazję pracować w najróżniejszych środowiskach związanych z operacjami, technologią i reengineeringiem podróżując po całym świecie. Praca w różnych lokacjach i na różnych stanowiskach pomogła mi zdobyć cenną wiedzę, szacunek dla różnych kultur i poczuć wartość różnorodności. Nauczyłem się wielu metod funkcjonowania na optymalnym poziomie oraz zarządzania zasobami i czasem. Mój sposób myślenia zmienił się z taktycznego na strategiczny. Zamiast koncentrowania się na szczegółach skupiam się na szerszej perspektywie, z wizją na 2-5 lat do przodu. Z biegiem czasu stałem się elastyczny, dostosowuję się do zmian i optymistycznie patrzę w lepszą, ekscytującą przyszłość.

Przed dołączeniem do operacji AML miałem opcję żeby wrócić do mojej strefy komfortu, ale zdecydowałem się dołączyć do zespołu AML, by podjąć wyzwanie i skorzystać z szansy na dalszy rozwój, a także by pozostać wartościowym członkiem organizacji. W związku z tym w początku 2012 roku zmieniłem branżę i miejsce, w którym pracowałem. Miałem przed sobą wiele osobistych i zawodowych wyzwań, ale ze wsparciem mojej rodziny, managerów i zespołu osiągnęliśmy nadzwyczajne wyniki. Jestem dumny mogąc powiedzieć że dzięki pracy zespołowej pokonaliśmy wszystkie przeszkody.

Obecnie rozpoczynam nowy rozdział, ponieważ przechodzę do CSS Global ID Administration jako Global Reengineering Head - nadchodzące wyzwania, możliwości nauki i rozwoju już sprawiają, że nie mogę się doczekać i jestem bardzo zmotywowany.

Dziś wiem, że dorównuję swoim dorobkiem innym specjalistom tej samej lub innych branż, a jest tak dzięki Citi, tutejszym liderom i szkoleniom, które pomogły mi się rozwijać. Jestem dumny z tego kim dzisiaj jestem i że mogę być częścią rodziny Citi.

Katarzyna

Kiedy dołączyłam do Citi 8 lat temu jako młodszy specjalista - zaledwie tydzień po skończeniu studiów - nigdy nie spodziewałam się, że moja kariera będzie tak ekscytująca i pełna wyzwań. Już drugiego dnia pracy okazało się, że następne parę miesięcy spędzę w Dublinie, skąd migrowaliśmy nowy proces związany z administracją funduszy w ramach działu Operacji Inwestycyjnych.

To nie było moje jedyne zadanie za granicą - przez parę następnych lat podróżowałam do różnych miast w Europie, dzięki czemu zyskałam fachową wiedzę i poznałam wielu wspaniałych ludzi, przenosząc procesy operacyjne i pracując przy projektach wdrożenia nowych klientów. Po 9 miesiącach zostałam managerem. Z czasem moja odpowiedzialność rosła - od 6-osobowego zespołu do departamentu Middle Office liczącego 150 osób, którym obecnie zarządzam. Poza odpowiedzialnością za rosnące zespoły, było (i jest) wiele ekscytujących zadań i projektów związanych z innowacyjnością, planowaniem rozwoju załogi i reengineringiem, które incjowałam, prowadziłam i w których brałam udział.

Istnieje pewna kombinacja czynników, które pozwalają mi się tu rozwijać, czuć satysfakcję z pracy, którą wykonuję każdego dnia, i bardziej jako efekt niż główny cel na mojej liście - poruszać się po szczeblach kariery.

Są to: wspaniałe zespoły, współpracownicy i managerowie, którzy wspierają mnie w codziennej pracy i inspirują, od których mogę się uczyć oraz możliwość wspierania innych w ich pracy i rozwoju przeze mnie, nieskończone możliwości mobilności zawodowej w ramach Citi, a zwłaszcza Service Center i nie mniej ważna moja motywacja i chęć by zawsze zrobić coś więcej, kwestionować status quo i wprowadzać zmiany, stawiając wysoką poprzeczkę sobie i ludziom pracującym ze mną i dla mnie.

Czy to proste? Nie. Czy przynosi satysfakcję? Tak, i mam nadzieję że nie przestanie, bo zdecydowanie uważam że Citi Service Center to najlepsze miejce, w którym można być.

Sabina

Swoją karierę w Citi rozpoczęłam w wakacje 2010 roku, jako uczestnik Programu Praktyk Letnich w Departamencie ds. Rozwoju Segmentów w Sektorze Bankowości Detalicznej. Byłam wtedy jeszcze studentką i nie zakładałam, że to, co planowo miało być krótkim doświadczeniem zawodowym, zapoczątkuje lawinę ciekawych, zawodowych wyzwań trwających do dziś!

Po wspomnianych wakacjach dostałam się na program menedżerski Rozwój na Bank, w ramach którego odbyłam 4 półroczne rotacje w różnych departamentach, ale i różnych krajach, gdyż przez ostatnie 15 miesięcy Programu pracowałam w Biurze Regionalnym Citi w Londynie. Przez cały okres trwania Programu miałam okazje pracować przy wielu projektach, poznając niezwykle mądrych i doświadczonych ludzi reprezentujących różne jednostki biznesowe. Zbudowane wtedy relacje, jak również poznanie całego spektrum produktów i procesów bankowych przydają się w bieżącej pracy do dziś.

Od powrotu do Warszawy w 2013 r. przez kolejne 2 lata miałam przyjemność pracować przy jednym z kluczowych projektów Citi ostatnich lat, mianowicie przy tworzeniu koncepcji oraz budowaniu sieci nowoczesnych oddziałów Smart. Smart Banking w Polsce został uznany za najlepszy projekt 2014 roku w Citi globalnie, a w lutym tego roku miałam dzięki temu okazję odbierać nagrodę z rąk samego CEO Citi, Mike’a Corbata.

Na początku 2015 r. postanowiłam podjąć kolejne wyzwanie i rozpoczęłam pracę w Departamencie Reengineeringu. W ramach swoich obowiązków prowadzę projekty, których celem jest zwiększenie efektywności i produktywności procesów bankowych.

Citi jest dla mnie idealnym pracodawcą, zapewniającym szerokie (zarówno merytorycznie jak i geograficznie) możliwości rozwoju wszystkim tym, którzy pragną rozwijać się w dynamicznej kulturze różnorodności i otwartości, szybko adaptują się do zmian oraz są na tyle kreatywni, by sami kierunki tych zmian wyznaczać.

Dołącz do nas