Biuro prasowe

Wszystkie informacje

Wszystkie informacje

14 października 2019

Citi Handlowy po raz szósty z najlepszym Cash Management w Polsce

Bankowość transakcyjna Citi Handlowy kolejny rok z rzędu zajęła 1. miejsce w prestiżowym rankingu magazynu Euromoney, zdobywając tym samym tytuły „Market Leader” oraz „Best for Overall Service”. Od 6 lat bank pozostaje niekwestionowanym liderem bankowości transakcyjnej na polskim rynku.

- Jesteśmy dumni, że to nasi Klienci, głosując w ankiecie Euromoney Cash Management Survey 2019, uznali zarządzanie środkami finansowymi w Citi Handlowy za najlepsze w Polsce. Szóste z rzędu zwycięstwo Citi Handlowy w tym prestiżowym rankingu to potwierdzenie naszej pozycji lidera. Dokładamy starań, aby nasze usługi wspierały prowadzenie biznesu przez naszych Klientów – mówi Jim Folley, członek Zarządu Banku i Szef Pionu Bankowości Transakcyjnej Citi Handlowy. - Nagroda potwierdza skuteczność wdrażanych przez nas rozwiązań. Zindywidualizowane usługi, jakie proponujemy Klientom Banku, wspierają rozwój ich biznesów dzięki połączeniu nowoczesnych rozwiązań, ekspertyzy, znajomości otoczenia prawnego oraz globalnego doświadczenia grupy Citi, a także doskonałej obsłudze klienta, która także została w tym roku doceniona.


Citi Handlowy nieustannie pracuje nad nowymi rozwiązaniami bankowości transakcyjnej, podnosząc poziom oferowanych usług i upraszczając zarządzanie środkami przez Klientów. W tym roku bank wprowadził m.in. przelewy natychmiastowe w ramach API czy kategorię „prostych płatności” w systemie bankowości elektronicznej.

Bank wspiera Klientów w prowadzeniu biznesu na wielu rynkach jednocześnie, oferując kompleksowe rozliczenia zagraniczne i dostęp do tworzenia płatności w ponad 200 walutach, z każdego miejsca na świecie w systemie bankowości elektronicznej CitiDirect BE. Na bieżąco pomaga Klientom dostosować rozliczenia do zmian w otoczeniu regulacyjnym, organizując eksperckie sesje tematyczne, szkolenia i webianaria, w których tylko w tym roku wzięło udział ponad 1300 uczestników.


Wyniki Euromoney Cash Management Survey 2019 potwierdziły silną pozycję grupy Citi. Citi zajął po raz kolejny 1. miejsce w kategorii „Cash Management Market Leader” regionie Ameryki Północnej, Afryki i w 14 krajach. Jednocześnie znalazł się w czołówce rankingu w kategorii „Best Overall Service” w Afryce i Ameryce Łacińskiej, powtarzając sukces z poprzednich edycji rankingu oraz, po raz pierwszy, w Europie Centralnej i Wschodniej oraz w 16 krajach.

Euromoney Cash Management Survey to prestiżowy ranking realizowany cyklicznie przez Euromoney Magazine. Ranking uwzględnia czołowe instytucje finansowe zajmujące się zarządzaniem środkami pieniężnymi. W tym roku w ankiecie głosowało ponad 25 000 osób odpowiedzialnych za finanse w firmach obsługiwanych przez te instytucje. Ranking jest uznawany za najbardziej wszechstronne i miarodajne podsumowanie rynku w zakresie cash management.

Pełne wyniki tegorocznego rnakingu „Euromoney Cash Managent 2019” są dostępne pod linkiem:
https://www.euromoney.com/article/b1gl6sg0tc3zht/cash-management-survey-2019-results-index

powrót