Informujemy, że strony Banku Handlowego w Warszawie S.A. wykorzystują do poprawnego działania pliki cookie. Brak zgody na instalację plików cookie może być wyrażony poprzez ustawienia przeglądarki. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.

10:53

Warszawa

10:53

New York

10:53

Kuala Lumpur

10:53

Tampa

sprawdź czy widzisz więcej

zobacz więcej w Citi

historie sukcesu

zanim zaczniesz

dołącz do nas

Sprawdź, czy widzisz więcej

Myślisz, że widzisz więcej niż inni? Sprawdź się w naszym teście i porównaj swój wynik ze znajomymi. Mamy dla Ciebie dziesięć krótkich pytań – odpowiedz na wszystkie, by poznać swój wynik.

czym jest AML?

Jesteśmy częścią Citi – jednej z największych i najbardziej prestiżowych instytucji finansowych na świecie. Naszą misją jest ochrona systemu bankowego Citi polegająca na zapobieganiu przestępstwom gospodarczo-finansowym takim jak pranie pieniędzy czy finansowanie terroryzmu.

Wykorzystując nowoczesne rozwiązania oraz unikalną wiedzę naszych ekspertów codziennie chronimy naszych klientów i akcjonariuszy na całym świecie oraz dbamy o reputację całej naszej organizacji. Nasze działania niejednokrotnie skutkują interwencją służb powołanych do ścigania przestępstw w danym kraju.

czym jest AML?

co robimy i z kim pracujemy w AML?

Czy wiesz, że przestępcy zajmujący się przemytem i handlem narkotykami, nielegalnym hazardem czy korupcją muszą „wyprać” uzyskane w ten sposób pieniądze w celu umożliwienia ich wprowadzenia do systemu finansowego? Szacuje się, że każdego roku, na całym świecie „praniu” poddawane są miliardy dolarów amerykańskich.

Dołączając do AML w Citi staniesz w pierwszej linii obrony przed tym procederem. Do Twoich zadań należeć będzie analiza i monitoring transakcji zawieranych na całym świecie oraz zgłaszanie działań wzbudzających podejrzenie.

Wyobraź sobie sytuację, w której osoba posiadająca konto w Citi zaczyna otrzymywać w pewnym momencie przelewy na bardzo wysokie i równe kwoty. Analityk AML otrzymuje wtedy powiadomienia zawierające zestaw podejrzanych transakcji i zmienia się w śledczego, którego zadaniem jest weryfikacja wiarygodności klienta. Na podstawie dostępnych źródeł informacji podejmuje decyzję, czy klient miał prawo dokonywać tego rodzaju transakcji bankowych. W swej „codziennej pracy, analityk współpracuje zarówno z opiekunami klientów na całym świecie jak również z pracownikami monitoringu zgodności.

co robimy i z kim pracujemy w AML?

dlaczego świat jest blisko nas?

Wyobraź sobie, że rozpoczynając dzień pracy w warszawskim biurze Citi, łączysz się od razu z całym światem. Brzmi ciekawie? Poznaj klika faktów. AML w Warszawie to, obok Tampy na Florydzie w USA oraz Kuala Lumpur w Malezji, jedno z trzech centrów monitorujących transakcje dla Citi pod kątem przeciwdziałania praniu pieniędzy. Zespoły zlokalizowane w Warszawie obsługują obecnie region Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki oraz Ameryki Północnej, co daje łącznie ponad 60 krajów.

Badając transakcje wykonywane w tak wielu krajach i jednocześnie wdrażając globalne rozwiązania dla AML współpracujemy regularnie z pracownikami Citi na całym świecie. Nic więc dziwnego, że w naszym biurze codziennie słychać 27 języków oraz, że pracują tu ludzie różnych narodowości i kultur. Łączy nas język angielski, który wykorzystujemy w codziennej pracy. Każdy z nas ma inne doświadczenia zawodowe, umiejętności i wykształcenie, co w połączeniu z globalnym charakterem pracy daje zróżnicowane i unikalne środowisko.

dlaczego świat jest blisko nas?

kogo szukamy?

kogo szukamy?

jakie są perspektywy rozwoju?

Praca na stanowisku Analityka AML może być pierwszym krokiem na drodze kariery. Zobacz więcej i wybierz ściężkę kariery, która pasuje do Ciebie.

Zapewni Ci zdobywanie coraz szerszej, specjalistycznej wiedzy na stanowiskach Starszego Analityka, Eksperta, a później być może Analityka w Globalnym Dziale Inwestygacyjnym lub Monitoringu Zgodności.

Pozwala na rozwój ukierunkowany na zarządzanie zespołem na kolejnych szczeblach organizacji.

W ramach obu ścieżek masz możliwość zdobycia międzynarodowych certyfikatów z zakresu AML, m. in. certyfikat International Compliance Association (ICA) oraz rozwoju w obszarach innych niż monitoring transakcji, takich jak: zarządzanie projektami, prowadzenie szkoleń i treningów, optymalizacja procesów, wsparcie technologiczne i informatyczne oraz analizy operacyjne i biznesowe.

jakie są perspektywy rozwoju?

jakie benefity przygotowaliśmy?

  • szkolenia i dostęp do egzaminów organizacji certyfikujących m.in. International Compliance Association (ICA)
  • prywatna opieka zdrowotna
  • ubezpieczenie na życie
  • pracowniczy program emerytalny
  • pakiet Multisport
  • dla najlepszych, możliwość rozwoju w innych lokalizacjach Citi na świecie (m.in. Tampa i Kuala Lumpur)
  • …i wiele więcej
jakie benefity przygotowaliśmy?

Historie sukcesu

Zainspiruj się historiami pracowników Citi, którzy swoją karierę rozpoczynali jako Analityk AML. Poznaj ludzi, którzy widzą więcej i wiedzą jak to wykorzystać.

Zanim zaczniesz

Zasługujesz na profesjonalne przygotowanie do nowej roli. Zobacz, co na Ciebie czeka, zanim zaczniesz pracę.

Jeśli nie posiadasz jeszcze szerokiej wiedzy na temat obszaru AML, to damy Ci możliwość uczenia się od najlepszych. Zanim podejmiesz globalne wyzwanie, czeka na Ciebie cykl profesjonalnych szkoleń. Pokażemy Ci świat AML - od podstaw, w teorii i praktyce.

Co na Ciebie czeka?

Dołącz do nas

Sprawdź, jak wysłać swoją aplikację i dowiedz się, co czeka na Ciebie podczas procesu rekrutacji.
Chcemy Cię poznać – aplikuj już dziś i otwórz swoje okno na świat.

Sprawdź, co Cię czeka:

Jak aplikować?

Proces rekrutacji

Analityk AML